LIETUVOS PAJŪRIS

 

PAJŪRIS

Reklama
Apgyvendinimas be tarpininku Baltijos pajuryje
Žurnalas visiems apie viską
Vieta reklamai

Sveiki atvykę!


Lietuvos pajūris – vienas nuostabiausių gamtos kampelių. Daugelis jį mėgsta dėl gaivaus pušynų oro, švelnaus ir minkšto smėlio, skaidraus jūros vandens. Atvykstantys čia randa taip trokštamą malonų ir turiningą poilsį visai šeimai, sveikatingumo ir reabilitacijos paslaugas. Nustatyta, kad pavasarį ir vasarą pajūryje būna daugiausia saulėtų dienų nei kitur Lietuvoje.
Didelę pajūrio dalį užima gamtos saugomos teritorijos. Tai Kuršių nerijos nacionalinis ir Pajūrio regioninis parkai. Čia yra mažai lankomi ir švarūs paplūdimiai, pėsčiųjų ir dviračių takai, daug retų augalų, didelė paukščių ir drugelių įvairovė.
Vienintelis šalies jūrų uostas – Klaipėda yra įsikūręs kaip tik čia – Lietuvos pajūryje. Tai – senas Hanzos miestas, garsėjantis nuostabiu senamiesčiu ir nepakartojama uostamiesčio dvasia.
Vos už 25 km nuo Klaipėdos driekiasi Palanga. Tai 24 km palei smėlėtą jūros pakrantę besidriekiantis miestas, į kurį nuo seno plūsta turistai, norintys pasimėgauti saule, šiltu smėliu ir jūra, papramogauti kavinėse, koncertų ir šokių salėse. Tai – puiki vieta ir aktyvaus, ir pasyvaus poilsio mėgėjams. Smėlėti paplūdimiai, senovinis parkas su rūmais, žirgynas, baseinas, dviračių takai ir daugybė kultūrinių renginių kasmet sutraukia vis daugiau turistų. Jau daugelį metų gyvuoja įspūdinga kurorto tradicija nuo tilto palydėti į jūrą besileidžiančią saulę. Rūkyta žuvis ir šaltas alus – vienas mėgstamiausių skanėstų pajūryje. Miesto gatvėse galima įsigyti puikių gintaro dirbinių, taip pat tradicinių gaminių iš medžio, lino ir vytelių.
Nedidelėje Šventosios gyvenvietėje, esančioje 12 km į šiaurę nuo Palangos, sudarytos puikios sąlygos ilsėtis nedideliuose mediniuose nameliuose visai netoli jūros kranto.

Pajuris - smelis, jura, saule, vasara, atostogosAtnaujinta 2012-07-04